پنبه زندگی متولدین رابطه عاطفی متولدین آذر

پنبه: زندگی متولدین رابطه عاطفی متولدین آذر متولدین مهر متولدین شهریور متولدین اردیبهشت سرگرمی

گت بلاگز وب‌گردی فروش فله‌ای زعفران ممنوع شد

دبیر شورای ملی زعفران گفت: از ابتدای سال ۹۶ فروش زعفران فله‌ای ممنوع شده است و اجازه بسته‌بندی هم به کارگاه‌هایی داده می‌شود که مجهز به آزمایشگاه استاندارد باشند.

فروش فله‌ای زعفران ممنوع شد

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، این روزها حرف های زیادی در مورد حضور رقبای زعفران کشور عزیزمان ایران در بازارهای صادراتی، ورود زعفران تقلبی در بازار و پرسشها بسته بندی به میان می آید، تا آنجا که گفته می شود بسیاری از زعفران های توزیعی در مشهد، زعفران نیست. ولی دبیر شورای ملی زعفران این مباحث را رد کرده و در مورد آن توضیح می دهد.
برخورد با زعفران های بی کیفیت/بسته بندی های با سه درصد ناخالصی هم معدوم شد

عبارات مهم : زعفران تقلبی – یکبار مصرف

فرشید منوچهری در پاسخ به این عنوان به شدت آن را تکذیب کرده و گفت: علی رغم تمام کمبودهای بودجه ای و محدودیت ها از طریق اتحادیه فروشندگان زعفران طرح کنترل زعفران های بسته بندی شده است به خاص در اطراف حرم امام رضا (ع) اجرا شد و حتی بسته بندی هایی که تا 3 درصد ناخالصی داشتند، ضبط و معدوم شد.
فروش فله ای زعفران ممنوع شد
وی به این توصیه هم اشاره کرد که از ابتدای سال 96، اجرای استاندارد زعفران اضطراری شده است است و مغازه ها از این بعد اجازه فروش زعفران به صورت فله را نخواهند داشت، مضاف بر آنکه تنها در مکان هایی اجازه بسته بندی داده می شود که آزمایشگاه هم جهت آزمون کیفیت زعفران داشته باشند.
پرسیده شد: گفته می شود که کلاله زعفران در بعضی استان ها از جمله خراسان جنوبی در کارگاه های خانگی و در شرایط غیربهداشتی جداسازی می شود که به صادرات ما لطمه می زند.
دبیر شورای ملی زعفران در پاسخ به این عنوان گفت: طی 10 سال اخیر به صادرات زعفران اهمیت خاص ای داده شده، تا حدی که زعفران در کارگاه ها با شرایط سخت گیرانه تر بسته بندی و صادر می شود و 70 درصد زعفران تولیدی کشور جنبه صادراتی دارد.
وی این را هم گفت: 5 هزار کشاورز در استان های خراسان جنوبی به کشت زعفران مشغول هستند، آیا که این استان ها بسیار کم آب هستند و اگر با ارائه اطلاعات نادرست به این صنعت ضربه بزنیم، دیگر چیزی جهت فعالیت کشاورزان این منطقه وجود ندارد و با موجی از مهاجرت و حاشیه نشینی مواجه خواهیم شد.
فروش زعفران ایرانی زیر سایه اعتبار برند اسپانیایی ها
منوچهری همچنین در مورد صادرات فله ای زعفران کشور عزیزمان ایران به اسپانیا و بسته بندی با نام این کشور جهت صادرات به بازارهای اروپا خاطرنشان کرد: اسپانیا 100 سال است که هم زعفران تولید می کرده و هم با خریداری زعفران از سایر کشورها به نام خود آن را در اروپا توزیع کرده است تا جایی که به عنوان یک برند مطرح است.
بسته بندی یکبار مصرف باب سلیقه مشتری اروپایی/ صادرات فله ای صحت ندارد
وی به این توصیه هم اشاره کرد که به علت فرهنگ مصرف در کشور عزیزمان ایران زعفران در بسته بندی های بزرگ تر تولید می شود، در حالی که در اروپا در حد چند دهم گرم و به صورت یکبار مصرف مشتری دارد. اینکه می گویند ما زعفران خود را به صورت فله ای صادر می کنیم صحت ندارد، بلکه نهایتا بسته ای نیم تا یک کیلوگرم جهت صادرات در نظر می گیریم.
به گفته دبیر شورای ملی زعفران باید کارگاه های بسته بندی ریز زعفران باب سلیقه مشتری اروپایی تقویت شود که ما هم حمایت مالی در این زمینه را در دستور کار داریم.
صادرات 176 تن زعفران به 45 کشور دنیا
وی در مورد آخرین آمار زعفران تولیدی کشور در سال 95، گفت: 176 تن زعفران در سال 95 به 45 کشور دنیا صادر کرده ایم.
منبع: فارس
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: زعفران تقلبی | یکبار مصرف | استاندارد | اسپانیا | صادرات | ایرانی | اسپانیا | ایران | اروپا | زعفران | خراسان


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz