پنبه زندگی متولدین رابطه عاطفی متولدین آذر

پنبه: زندگی متولدین رابطه عاطفی متولدین آذر متولدین مهر متولدین شهریور متولدین اردیبهشت سرگرمی

گت بلاگز اخبار گوناگون تصاویر) + با قدیمی‌ترین آثار باستانی کشف‌شده آشنا شوید (

برای دهه‌ها باستان‌شناسان آثار باستانی منحصربه‌فردی را در حفاری‌ها کشف کرده‌اند. این یافته‌ها نشان می‌دهد که اجداد ما کی شروع به ساخت تمدن به شکلی که امروزه آن

تصاویر) + با قدیمی‌ترین آثار باستانی کشف‌شده آشنا شوید (

با قدیمی ترین آثار باستانی کشف شده است آشنا شوید (+تصاویر)

عبارات مهم : تقویم

برای دهه ها باستان شناسان آثار باستانی منحصربه فردی را در حفاری ها کشف کرده اند. این یافته ها نشان می دهد که اجداد ما کی شروع به ساخت تمدن به شکلی که امروزه آن را می شناسیم، پرداختند.

ابزاری که ما استفاد می کنیم و چیزهایی که بر تن می کنیم، نقش به سزایی در آنچه ما را از حیوانات جدا می کند، دارد. بعضی از اشیای باستانی تمثیلی از تمدن انسانی در سراسر دنیا هستند. یافته های باستانی به ما کمک می کند تا دریابیم اجداد ما کی متمدن شدند.

تصاویر) + با قدیمی‌ترین آثار باستانی کشف‌شده آشنا شوید (

در ادامه با بعضی از قدیمی ترین اشیای ساخته شده است به وسیله انسان آشنا می شویم که دامنه پیشرفت انسانی را به رخ می کشند.

جواهرات

برای دهه‌ها باستان‌شناسان آثار باستانی منحصربه‌فردی را در حفاری‌ها کشف کرده‌اند. این یافته‌ها نشان می‌دهد که اجداد ما کی شروع به ساخت تمدن به شکلی که امروزه آن

جالب ترین شاخصه طلا و جواهر ارزش اجتماعی آن است چراکه ما را گرم نگه نمی دارند یا در یافتن غذا کمکی به ما نمی کند. بنابراین تنها نشان دهنده طبقه اجتماعی هست. نخستین نمونه استفاده از طلا و جواهر به عنوان تزئین به صد هزار سال قبل بازمی گردد.

دانشمندان کلکسیونی از صدف را در غار «اسخول» در کوهستان کارمل پیدا کردند؛ وسط همه صدف ها یک سوراخ وجود داشت تا نخی از میان آنها رد شود و بتوان از آن به عنوان گردنبند یا دستبند استفاده کرد.

رصدخانه

تصاویر) + با قدیمی‌ترین آثار باستانی کشف‌شده آشنا شوید (

نجوم یکی از قدیمی ترین رشته های علمی هست. تناوب نورهایی که در آسمان می بینیم، می تواند همه چیز را، از آینده نگری جَوی گرفته تا دسترسی به مواد غذایی، نشان دهد. بنابراین جای تعجب نیست که انسان های اولیه به دنبال فراگیری علم نجوم بودند؛ آنها نیز می درخواست کردند درک کند که چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

با این حال هنگامی که محققان رصدخانه هفت هزار ساله ای را در آلمان پیدا کردند، بسیار شگفت زده شدند که چگونه کشاورزان راحت لوح، ساکنین اولیه این منطقه، توانسته اند چنین بنایی را بسازند. «محفل گوسک» ساختاری 67 متری است که با استفاده از عکسبرداری هوایی در این منطقه پیدا شده است است.

برای دهه‌ها باستان‌شناسان آثار باستانی منحصربه‌فردی را در حفاری‌ها کشف کرده‌اند. این یافته‌ها نشان می‌دهد که اجداد ما کی شروع به ساخت تمدن به شکلی که امروزه آن

این رصدخانه دروازه هایی دارد که دقیقا با موقعیت انقلاب زمستانی و تابستانی همتراز هست. باستان شناسان براین باورند که رصدخانه می تواند نمادی از خورشیدپرستی مردم آن دوره باشد.

چرخ چوبی

تصاویر) + با قدیمی‌ترین آثار باستانی کشف‌شده آشنا شوید (

اگر در گوگل عبارت «بهترین اختراع بعد از چرخ» را سرچ کنید، 182 هزار نتیجه نشان داده می شود که البته هیچ کدام از آنها تاثیری که چرخ بر فرهنگ و تمدن انسانی گذاشت را ندارند. متاسفانه هویت مخترع چرخ مشخص نیست ولی قدیمی ترین چرخی که تا کنون کشف شده است است 5200 سال قدمت دارد.

این چرخ که در جنگلی در اسلوونی پیدا شد، 140 سانتی متر عرض و 120 سانتی متر طول دارد. این چرخ همراه با محورش پیدا شده است بود که در سوارخ مربع شکل وسط آن چفت می شود. با وجود این که تنها نیمی از چرخ جان سالم به در برده بود ولی باستان شناسان دریافتند که آن متعلق به گاری دو چرخی بوده است.

از سال 2014، این چرخ در موزه ای در آلمان به نمایش درآمده است.

تیر و کمان

تیر و کمان محبوبیت تازه ای در فرهنگ تازه دارد. تیر و کمان سلاح و نماد زن شورشگر نشان داده شده است است: مریدا، شخصیت اول انیمیشن «شجاع»، و کتنیس، شخصیت اول سری کتاب های «عطش مبارزه»، هر دو در استفاده از تیر و کمان مهارت دارند.

تیر و کمان در سراسر دنیا پیدا می شود و جهت هزاران سال عالی ترین و کارآمدترین راه جهت کشتن از راه دور بود. قدیمی ترین کمان هایی که تاکنون کشف شده است اند حدود هشت هزار سال قدمت دارند. این کمان ها که در دانمارک کشف شده است اند 170 سانتی متر طول دارند و از جنس چوب نارون قرمز هستند. این کمان ها چنان سالم و دست نخورده هستند که امکان بازسازی آنها وجود دارد.

قدیمی ترین تیرهایی که تاکنون به وسیله انسان کشف شده است هست، سه هزار سال زیاد از این کمان ها قدمت دارند و در فاصله نه چندان دوری از آنها پیدا شده است اند. متاسفانه کمان های ساخته شده است با این تیرها از جنس چوب کاج بودند و نتوانستند از گذران قرن ها جان سالم به در ببرند.

کفش

قدیمی ترین و کامل ترین کفش در ارمنستان کشف شده است است و حدود 5500 سال قدمت دارد. این کفش چرمی لنگه پای راست هست؛ درواقع یک کیسه چرمی است که به وسیله تسمه های چرمی به هم دوخته شده است اند و به نحوه شگفت انگیزی تا به امروز سالم باقی مانده است.

معمولا چرم به این اندازه دوام نمی آورد ولی این کفش زیر یک توده پهن گوسفند دفن شده است بود. شواهد حاکی از آن است که صاحب کفش مسافت زیادی را با آن طی کرده است ولی این کفش هنوز فرسوده نشده بود.

صندل ها قدمتی زیاد از کفش دارند؛ قدیمی ترین نوع صندلی که تا کنون پیدا شده است است تقریبا دو برابر کفش پیدا شده است در ارمنستان قدمت دارد. این صندل که در سال 1938 در غاری در اورگان کشف شد بیش از 10 هزار سال قدمت دارد. این صندل زیر خاکستر آتشفشانی دفن شده است بود که به همین علت هم تا به امروز دوام آورده است.

ظروف و وسایل نقاشی

توانایی حمل مایعات به همراه خود، در وقت های قدیم مزیت بزرگی محسوب می شد چراکه دیگر نیازی نبود که در نزدیکی چشمه یا رودخانه ماند. با این حال قدیمی ترین ظرفی که تاکنون کشف شده است است جهت حمل آب یا غذا استفاده نمی شده است هست، بلکه جهت ترکیب کردن رنگ مورد استفاده قرار می گرفته است.

این ظرف ترکیب رنگ حدود 100 هزار سال قدمت دارد و از جنس نوعی صدف ساخته شده است هست. همراه این ظرف، دیگر ابزارآلات نقاشی از جنس استخوان و سنگ کشف شده است هست. آنها 60 هزار سال باستانی تر از قدیمی ترین غارنگاره کشف شده است هستند. به نظر می رسد که اجداد ما روی چیزی نقاشی می کردند که تاب تحمل گذر وقت را نداشته است.

تقویم

اگر مایایی ها چیزی به ما یاد داده باشند این است که تقویم های باستانی می توانند مردم را به مرز دیوانگی بکشانند. با این حال مایایی ها نخستین کسانی نبودند که به فکر ساخت تقویم افتادند. قدیمی ترین تقویم کشف شده است در زمینی در شمال اسکاتلند کشف شده است هست. باستان شناسان متوجه 12 ردیف گودال در زمینی در اسکاتلند شدند که مراحل قرارگیری ماه طی ماه های قمری را نشان می دهد.

این تقویم 10 هزار سال قدمت دارد که دو برابر زیاد تقویم های پیشرفته خاور نزدیک سن دارد. باستان شناسانی که این تقویم را پیدا کردند آن را این گونه توصیف می کنند: «مکانی که وقت در آن اختراع شد».

آنا

واژه های کلیدی: تقویم | استفاده | قدیمی ترین | آثار باستانی | اخبار گوناگون

تصاویر) + با قدیمی‌ترین آثار باستانی کشف‌شده آشنا شوید (

تصاویر) + با قدیمی‌ترین آثار باستانی کشف‌شده آشنا شوید (

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz