پنبه زندگی متولدین رابطه عاطفی متولدین آذر

پنبه: زندگی متولدین رابطه عاطفی متولدین آذر متولدین مهر متولدین شهریور متولدین اردیبهشت سرگرمی

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه فقط 20درصد متقاضیان دکتری حدنصاب نمره زبان را کسب میکنند ، سطح زبان دانشجویان علوم‌پزشکی خوب نیست

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری آزمون MHLE (آزمون زبان وزارت بهداشت) جهت سنجش سطح زبان دانشجویان رشته‌های پزشکی اظهار کرد: جهت قبولی در این آزمون

فقط 20درصد متقاضیان دکتری حدنصاب نمره زبان را کسب میکنند ، سطح زبان دانشجویان علوم‌پزشکی خوب نیست

سطح زبان دانشجویان علوم پزشکی خوب نیست/فقط 20درصد متقاضیان دکتری حدنصاب نمره زبان را کسب میکنند

عبارات مهم : آموزش

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری آزمون MHLE (آزمون زبان وزارت بهداشت) جهت سنجش سطح زبان دانشجویان رشته های پزشکی اظهار کرد: جهت قبولی در این آزمون افراد شرکت کننده باید 50 درصد حد نصاب نمره را کسب کنند تا بتوانند در دانشگاه های علوم پزشکی پذیرفته شده است و در مقطع ph.d ادامه تحصیل دهند، ولی تنها 20 درصد شرکت کنندگان در این آزمون حد نصاب نمره را کسب می کنند و این نشان می دهد که در مجموع سطح زبان دانشجویان در دانشگاه های علوم پزشکی خوب نیست.

دکتر محمد حسین پورکاظمی در گفت وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: جهت اینکه امروزه کسی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی پذیرفته شود باید در آزمون سراسری، سطح علمی و درسی بالایی داشته باشد ولی در خصوص درس زبان معمولا نتیجه آزمون ضعیف است.

وی با اشاره به اینکه اصولا آموزش زبان انگلیسی در مدارس کشور نیز موفق نیست، گفت: این مساله را می توان در نتیجه های کنکور سراسری نیز مشاهده کرد؛ به طوریکه یک میلیون شرکت کننده در این آزمون نتیجه آزمون زبان ضعیفی کسب می کنند.

فقط 20درصد متقاضیان دکتری حدنصاب نمره زبان را کسب میکنند ، سطح زبان دانشجویان علوم‌پزشکی خوب نیست

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار کرد: بعضی دانش آموزان قبل از دوران دانشگاه با عضویت در کلاس های موسسات خصوصی، سطح زبان انگلیسی خود را تقویت می کنند ولی افرادی که از این کلاس ها استفاده نکرده باشند عموما در این درس ضعیف هستند.

پورکاظمی با اشاره به برگزاری آزمون MHLE در وزارت بهداشت اظهار کرد: جهت قبولی در این آزمون افراد شرکت کننده باید 50 درصد حد نصاب نمره را کسب کنند تا بتوانند در مقطع ph.dدانشگاه های علوم پزشکی ادامه تحصیل دهند ولی تنها 20 درصد شرکت کنندگان در این آزمون حد نصاب نمره را کسب می کنند و این نشان دهنده این است که در مجموع سطح زبان دانشجویان در دانشگاه های علوم پزشکی خوب و موفق نیست.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری آزمون MHLE (آزمون زبان وزارت بهداشت) جهت سنجش سطح زبان دانشجویان رشته‌های پزشکی اظهار کرد: جهت قبولی در این آزمون

وی با اشاره به اینکه هر میزان سطح زبان دانشجویان بالاتر باشد می توانند از کتاب های مرجع مختلفی در رشته های پزشکی و غیر پزشکی استفاده کنند و این یک ضرورت جهت دانشجویان هست، گفت: بعضی از دانشجویان ممکن است در استفاده از کتاب ها موفق باشند ولی در زمینه محاوره و شرکت در کنفرانس های علمی بسیار ضعیف هستند و حتی گوش آن ها به محاوره زبان انگلیسی نیز آشنا نیست و نمی توانند از مطالب بهره کافی را ببرند.

پورکاظمی اظهار کرد: ضعفی که درسطح زبان دانشجویان وجود دارد به آموزش زبان در دبیرستان و مدرسه آنها بر می گردد و این عنوان که ما در دوران پیش از دانشگاه آموزش موفقی را در زمینه درس زبان نداریم. این مسئله در خصوص زبان عربی نیز صدق می کند، این در حالی است که بسیاری از موسسات شخصی فعال در زمینه آموزش زبان بسیار موفق هستند.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه جهت آموزش زبان باید از سنین پایین برنامه ریزی و اقدام کرد، گفت: البته این مسئله در دانشگاه ها نیز جبران نمی شود و آموزش زبان در دانشگاه ها نیز موفق نیست به طوریکه به چند واحد درس عمومی و اختصاصی بسنده می شود که این امر کمکی به دانشجویان در خصوص یادگیری محاوره ای زبان انگلیسی نمی کند.

فقط 20درصد متقاضیان دکتری حدنصاب نمره زبان را کسب میکنند ، سطح زبان دانشجویان علوم‌پزشکی خوب نیست

وی در آخر با تاکید بر اینکه آموزش زبان در دانشگاه ها موفق نیست، تصریح کرد: فارغ التحصیلان دانشگاه های نیز ما زبان را به خوبی نمی دانند و این مساله مهمی است که باید به آن توجه شود.

واژه های کلیدی: آموزش | پزشکی | دانشگاه | دانشجویان | دانشگاه ها | دندانپزشکی | آزمون سراسری | زبان انگلیسی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz