پنبه زندگی متولدین رابطه عاطفی متولدین آذر

پنبه: زندگی متولدین رابطه عاطفی متولدین آذر متولدین مهر متولدین شهریور متولدین اردیبهشت سرگرمی

گت بلاگز اخبار پزشکی سریع‌ترین راهکار‌های درمانی جهت رهایی از سردردهای میگرنی

سردرد شدید یا بروز حمله‌های میگرن می‌تواند باعث ایجاد وفقه در کسب موفقیت در زندگی افراد شود به همین علت یادگیری روش‌های سریع درمان و کنترل آن مهم است.

سریع‌ترین راهکار‌های درمانی جهت رهایی از سردردهای میگرنی

سریع ترین راهکار های درمانی جهت رهایی از سردردهای میگرنی

عبارات مهم : سردرد

سردرد شدید یا بروز حمله های میگرن می تواند باعث ایجاد وفقه در کسب موفقیت در زندگی افراد شود به همین علت یادگیری روش های سریع درمان و کنترل آن مهم است.

به گزارش گروه تحریریه سایت، زیاد حمله های میگرن به علت عواملی چون استرس، ترس، خستگی، مصرف بعضی مواد غذایی، مبتلا شدن به بیماری، مصرف دارو، بی خوابی، گرسنگی، تشنگی، فشار های عصبی و مواردی از این دست رخ می دهد.

سریع‌ترین راهکار‌های درمانی جهت رهایی از سردردهای میگرنی

زمان امتحانات تعداد زیادی از دانشجویان و حتی استادان دچار میگرن و سردرد می شوند که به علت حجم بالای کار و استرس هست، به همین علت شناسایی راهکار های درمانی جهت مهار و کنترل استرس می تواند بسیار بافایده باشد.

اگر دچار حمله میگرن شده است اید در این حالت مطالعه نکنید، لیکن باعث شدت یافتن آن می شود دراین وقت اندکی استراحت کنید، جهت استراحت تمامی چراغ های اتاق را خاموش کنید واز سروصدای محیط فاصله بگیرید.

سردرد شدید یا بروز حمله‌های میگرن می‌تواند باعث ایجاد وفقه در کسب موفقیت در زندگی افراد شود به همین علت یادگیری روش‌های سریع درمان و کنترل آن مهم است.

اگر مورد نیاز است در هوای آفتابی قدم بزنید یا رانندگی انجام دهید از عینک آفتابی استفاده کنید، لیکن حمله میگرن رابطه مستقیم با نوری دارد که وارد چشم می شود و اگر شدت نور زیاد باشد در افراد مستعد به سردرد باعث ایجاد عارضه می شود.

افراد مستعد سردرد وقت مطالعه و درس خواندن به موسیقی گوش نکنند حتی اگر موسیقی بی کلام و با صدای آهسته باشد، لیکن می تواند باعث میگرن شود، وقت بروز حمله میگرن سکوت و آرامش محیط می تواند به برطرف شدن سریع آن کمک کند.

خاموش کردن تلویزیون و رادیو یا حتی استفاده از هد ست و هندزفری باعث ساکت شدن محیط و کمک به اصلاح میگرن می شود.

سریع‌ترین راهکار‌های درمانی جهت رهایی از سردردهای میگرنی

کم خوابی و مطالعه تا دیروقت نیز می تواند باعث سردرد شود، هر لحظه جهت درس خواندن از ابتدای ترم تحصیلی باید برنامه ریزی دقیق داشته باشید و مطالعه را به روز های آخر نسپارید. خواب کافی حتی درشب امتحان می تواند باعث تقویت حافظه و به یاد آوری بهتر مطلب های درسی شود.

زمان بروز حمله میگرن عالی ترین کار استراحت است حتی اگر به مدت پنج دقیقه باشد، پژوهش ها نشان داده است که حمله میگرن بعد از ۳۵ دقیقه استراحت و خواب تا حد زیادی اصلاح پیدا می کند.

سردرد شدید یا بروز حمله‌های میگرن می‌تواند باعث ایجاد وفقه در کسب موفقیت در زندگی افراد شود به همین علت یادگیری روش‌های سریع درمان و کنترل آن مهم است.

زمان حمله میگرن بر روی تخت دراز بکشید و سر خود را روی یک بالشت بگذارید که ارتفاع زیادی از سطح تخت ندارد و یک بالش دیگر را زیر زانو های خود قرار دهید تا از سطح تخت فاصله بگیرند.

دستی که با آن می نویسید را برروی سینه خود قرار دهید و دست دیگر را زیر قفسه سینه قرار دهید و به آرامی نفس عمیق بکشید تا انقباض عضله ها بر اثر میگرن از بین برود.

سریع‌ترین راهکار‌های درمانی جهت رهایی از سردردهای میگرنی

این کار را جهت حداقل پنج دقیقه انجام دهید و اثر شگفت انگیز آن بر کم کردن سردرد را مشاهده کنید.

بیشتر افرادی که دچار سردرد و میگرن می شوند اعلام می کنند که سر آن ها به شدت گرم می شود به طوری که گویا مبتلا به تب شده است اند.

میگرن باعث انقباض سلول های مغزی، اختلال در ارتباط بین نورون ها، اوج رفتن فشارخون در مغز و حتی کم کردن حجم مایع اطراف جمجمه و در نتیجه اوج رفتن دمای سر می شود، در این وقت خنک کردن سر می تواند درد میگرن را کم کردن دهد.

برای این کار از کمپرس سر با استفاده از کیسه آب سرد، قراردادن دستمال خیس برروی پیشانی، استحمام با آب ولرم، نوشیدن مایعات خنک و حتی خوردن بستنی می توانید بهره بگیرید.

مصرف بعضی مواد غذایی نیز می توانند باعث سردرد و میگرن در افراد شوند و توصیه می شود از این خوراکی ها در رژیم غذایی روزانه افراد مستعد میگرن استفاده نشود. از جمله این خوراکی ها می توان غذا های حاوی شیرین کننده آسپارتام، شکلات، پنیر، سوسیس سالامی و کافئین را نام برد، مصرف مواد غذایی سالم می تواند مانع از بروز میگرن شود.

دارو های زیادی امروزه در دنیا جهت کاهش، درمان و پیشگیری از بروز میگرن وجود دارد و کارشناسان توصیه می کنند افراد به جای خود درمانی و مصرف دارو های متفاوت به متخصص مراجعه کنند تا علت مهم بروز میگرن در آن ها شناسایی شود و راهکار های درمانی و دارو های مجاز مصرفی توصیه شود.

البته مصرف دارو به میزان زیاد بعد از مدتی می تواند باعث مقاومت بدن در برابر آن و بی اثر شدن فواید در وقت میگرن شود، هرچند میگرن شدید و کنترل نشده نیز می تواند خطر های شدید از جمله نابینایی موقت یا حتی دائم را متوجه افراد کند.

از جمله خوراکی هایی که مصرف آن ها در وقت میگرن می تواند باعث تسکین سردرد شود می توان دم کرده چای با گل گیاه اسطوخودوس و زنجبیل را نام برد.

ماساژ گردن، شقیقه ها و خود کاسه سر نیز یک روش درمانی فوق العاده جهت درمان میگرن است و می تواند رگ های سر و عضله های گردن را که منقبض شده است اند آرام کند.

قبل از ماساژ دست های خود را با آب سرد بشویید، این کار باعث می شود تا اثربخشی آن زیاد شود، ماساژ را به صورت دورانی بدهید تا جریان خون در مغز اصلاح یابد.

انجام بعضی از ورزش های هوازی در کنار مطالعه، چون پیاده روی سریع، دویدن، دوچرخه سواری و یا شنا می تواند باعث اصلاح گردش خون، سلامت قلب و جلوگیری از بروز میگرن در افراد شود.

فشردن فضای بین انگشت اشاره و شصت دست به وسیله دو انگشت دست دیگر نیز که به نام طب فشاری مشهور است می تواند باعث تسکین سردرد شود.

با رعایت این راهکار ها می توانید میگرن خود را کنترل و از بروز آن در فصل امتحانات جلوگیری کنید.

واژه های کلیدی: سردرد | میگرن | کنترل | درمانی | مطالعه | استراحت | استفاده | خود درمانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz