پنبه زندگی متولدین رابطه عاطفی متولدین آذر

پنبه: زندگی متولدین رابطه عاطفی متولدین آذر متولدین مهر متولدین شهریور متولدین اردیبهشت سرگرمی

گت بلاگز اخبار بین الملل ترامپ از ماکرون خواسته از اتحادیه اروپا خارج شود / واشنگتن‌پست

یک روزنامه آمریکایی نوشت که رئیس‌جمهور این کشور در جریان سفر همتای فرانسوی خود به کاخ‌سفید به او پیشنهاد خروج از اتحادیه اروپا و توسعه همکاری اقتصادی با آمریکا

ترامپ از ماکرون خواسته از اتحادیه اروپا خارج شود / واشنگتن‌پست

واشنگتن پست: ترامپ از ماکرون خواسته از اتحادیه اروپا خارج شود

عبارات مهم : اروپا

یک روزنامه آمریکایی نوشت که مدیر جمهور این کشور در جریان سفر همتای فرانسوی خود به کاخ سفید به او پیشنهاد خروج از اتحادیه اروپا و توسعه همکاری اقتصادی با آمریکا را داده بود.

به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نوشت که «دونالد ترامپ» مدیر جمهور آمریکا از «امانوئل ماکرون» همتای فرانسوی وی پرسیده است که آیا پاریس از اتحادیه اروپا خارج نمی شود و به وی پیشنهاد داده که آمریکا می تواند توافق تجاری دوجانبه ای با فرانسه داشته باشد.

ترامپ از ماکرون خواسته از اتحادیه اروپا خارج شود / واشنگتن‌پست

بر طبق این گزارش، مدیر جمهور آمریکا آوریل گذشته یعنی زمانی که ماکرون به کاخ سفید رفته بود، چنین موضوعی را با وی در میان گذاشته و گفته است: «چرا شما از اتحادیه اروپا خارج نمی شوید؟» وی سپس به ماکرون پیشنهاد داده است که در صورت خروج فرانسه از اتحادیه اروپا گسترش توافق اقتصادی گسترده ای را با این کشور در پیش خواهد گرفت. به طوری که این توافق از آنچه فرانسه با اتحادیه اروپا به دست می آورد بهتر باشد.

کاخ سفید تاکنون از موضع گیری در این زمینه خودداری کرده است.

یک روزنامه آمریکایی نوشت که رئیس‌جمهور این کشور در جریان سفر همتای فرانسوی خود به کاخ‌سفید به او پیشنهاد خروج از اتحادیه اروپا و توسعه همکاری اقتصادی با آمریکا

البته ماکرون اصلا تمایلی به خروج از اتحادیه اروپا ندارد و فرانسه یکی از مهمترین اعضای اتحادیه اروپا محسوب می شود ولی این اقدام ترامپ گواهی است از بی اعتمادی مدیر جمهور آمریکا به شرکت ها و اتحادیه های جهانی.

ترامپ زمانی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری هم بود، عضویت آمریکا در شرکت پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را زیر پرسش برده بود و خواستار خروج از همکاری فراپاسیفیک (TPP) شده است بود. وی همچنین ترساندن کرده بود که کشورش از توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) هم خارج می شود. او سیاست «نخست آمریکا» را هم به همین جهت دنبال می کند.

واژه های کلیدی: اروپا | توافق | آمریکا | فرانسه | آمریکایی | دونالد ترامپ | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz