پنبه زندگی متولدین رابطه عاطفی متولدین آذر

پنبه: زندگی متولدین رابطه عاطفی متولدین آذر متولدین مهر متولدین شهریور متولدین اردیبهشت سرگرمی

گت بلاگز اخبار اجتماعی بحران آب امسال گریبان کدام استان‌ها را می‌گیرد؟

بر اساس برآوردهای صورت گرفته در تابستان سال ۱۳۹۷ تعداد ۳۳۴ شهر در معرض تنش آبی قرار خواهند داشت که از این تعداد ۱۰۷ شهر در اوضاع قرمز قرار دارند و پیش‌بینی می ش

بحران آب امسال گریبان کدام استان‌ها را می‌گیرد؟

بحران آب امسال گریبان کدام استان ها را می گیرد؟

عبارات مهم : جمعیت

بر اساس برآوردهای صورت گرفته در تابستان سال ۱۳۹۷ تعداد ۳۳۴ شهر در معرض تنش آبی قرار خواهند داشت که از این تعداد ۱۰۷ شهر در اوضاع قرمز قرار دارند و آینده نگری می شود که استان های اصفهان، کرمان، فارس، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان با بحران شدیدتری مواجه باشند.

به گزارش ایسنا، براساس آمارهای وزارت نیرو ۵۰ درصد از جمعیت شهری در اوضاع قرمز، ۱۹ درصد در اوضاع نارنجی و ۳۰ درصد در اوضاع زرد تنش آبی در تابستان سال ۱۳۹۷ قرار دارند که تمرکز جمعیت افرادی که بیشترین تنش آبی را تجربه می کنند در فلات مرکزی با جمعیتی معادل ۱۶.۶ میلیون نفر است.

بحران آب امسال گریبان کدام استان‌ها را می‌گیرد؟

از سوی دیگر میزان بارندگی ها در فلات مرکزی نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کم کردن داشته هست؛ به گونه ای که در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان نیز با جمعیت هفت میلیون نفر ۱۱۸ شهر در معرض تنش آبی قرار دارند.

همچنین آمارها نشان می دهد که بدترین اوضاع در حوضه فلات مرکزی است و بعد از آن حوضه خلیج فارس و دریای عمان با چالش های جدی دست و پنجه نرم می کند.

بر اساس برآوردهای صورت گرفته در تابستان سال ۱۳۹۷ تعداد ۳۳۴ شهر در معرض تنش آبی قرار خواهند داشت که از این تعداد ۱۰۷ شهر در اوضاع قرمز قرار دارند و پیش‌بینی می ش

علاو بر این کم کردن بارندگی ها موجب شده است تا شاهد ۱۵۱ میلیارد مترمکعب کم کردن روان آب در کشور باشیم که طی ۵۰ سال گذشته این ارقام بی سابقه بوده است و براساس مطالعات پایه ای شرکت آب و فاضلاب باید گفت که در امسال بدترین سال را در حوزه منابع آبی تجربه می کنیم؛ تا جایی که به گفته شاهین پاکروح – معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب – بدترین سال آبی در ۵۰ سال اخیر سال آبی ۱۳۸۶ – ۱۳۸۷ بود که میزان بارندگی ها ۱۴۶ میلی متر ثبت شده، این در شرایطی است که امسال میزان بارندگی ها تنها ۱۲۰ میلی متر است.

وی با اشاره به آمار پایه وزارت نیرو در خصوص میزان بارندگی ها، گفت: سهم زمستان ۴۶ و سهم پاییز ۲۶ درصد هست؛ یعنی ۷۱ درصد از بارندگی های یک سال باید در پاییز و زمستان اتفاق بیفتد که متاسفانه از مهرماه ۱۳۹۶ تا آخر اسفندماه تنها شاهد ۱۰۰ میلی متر بارندگی در کشور بودیم که این میزان نسبت به سال قبل ۵۰ درصد کم کردن را نشان می دهد.

پاکروح با بیان این که علاوه بر این ۲۴ درصد بارندگی ها در بهار و پنج درصد در تابستان اتفاق می افتد، اظهار کرد: براساس آینده نگری های فصلی در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد نیز نسبت به ماه های نرمال میزان بارش ها کمتر خواهد بود.

بحران آب امسال گریبان کدام استان‌ها را می‌گیرد؟

وضعیت فعلی بیانگر تابستانی سخت در حوزه منابع آبی هست؛ تا جایی که اگر از هم اکنون تدابیر مدیریتی در این حوزه اتخاذ نشود، به گفته بسیاری از کارشناسان با پرسشها جدی مواجه خواهیم شد؛ لذا انتظار می رود دولت نگاه خاص تری نسبت به این مساله داشته باشد.

واژه های کلیدی: جمعیت | مرکزی | بارندگی | میزان بارش ها | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz